Sosyal Yardımlar

Aile bakanlığı E-devlet üzerinden başvuranlara 10 bin TL maddi yardım yapıyor

E-devlet üzerinden başvuru yaptığınızda 10 Bin TL’ye Kadar Yardım Alabileceksiniz..! İşte, Başvuru Şekli..!

Koronavirüs salgınında yaşanan zorlu süreçte vatandaşın maddi zorluk çekmesine destek olmak için sosyal devlet anlayışıyla beraber devlet tarafından pek çok yardım yapılmaktadır. Peki, yapılan yardımlar için başvurular nasıl yapılır? Ödemeler kimlere verilir? İşte, sosyal yardım ile ilgili merak edilenler…

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla halkı yakınen ilgilendiren bir proje gündeme geldi. Proje ile beraber ihtiyacı olan kişilere tam 10 Bin TL’ye varan yardım verilmektedir. Proje, iki şekilde meydana gelecek. Devlet tarafından verilen bu yardım belirli bir süre sonra yeniden devlete ödenecek.

10 Bin TL yardım almak isteyen kişilerin başvuru yaptığı süreçte herhangi bir borcunun olmaması gerekiyor. Küçücük borcu olan kişiler bu haklardan yararlanamayacaktır. Başvuru esnasında istenilen formu doldurmak ve form aracılığıyla başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce kesinlikle başvuru yapacak kişinin e-devlet şifresi alması gerekmektedir. Tüm bu süreç ve sorgulama işlemleri e-devlet üzerinden yapılacaktır.

Başvurular Nereye ve Nasıl Yapılacak?

Devlet tarafından geri ödemeli olarak verilen 10 Bin TL, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla başvuru adımlarını gerçekleştirecek. Başvuru işlemleri de fiziksel bir şekilde yazılı olarak yapılacağı gibi istenilen şartlara da kesinlikle uymaları gerekmektedir. Başvuruların büyük kısmı e-devlet üzerinden yapılacağı için e-devlet şifresi olması gerekmektedir.

Başvuru formundan sonra onay ya da ret işlemleriyle ilgili mesaj kısa süre içerisinde gelecektir. Parayı çekebilmeniz için herhangi bir bankaya da gitmeniz gerekmiyor. İstediğiniz meblağ hesabınıza yatırılacaktır.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu