Keşfet

Cardano (ADA) Coin Geleceği

Cardano (ADA) coin, sadece bir kripto para birimi olması dışında aynı zamanda kripto paralar ile madeni paraların yer değiştirmesi geleceğinde önemli rol oynayabilecek bir sistem olma özelliği taşıyor. Bu durumda Ada nın kripto para piyasalarına oturmuş olduğu yeri ve para birimleri arasında sahip olduğu değerini incelemek için biraz daha detaya inelim.

Cardano (ADA) Nedir?

Cardano (ADA), merkezi olmayan bir platform olmasının yanında, çoklu karmaşık programların transferlerinin güvenli, gizli ve ölçeklenebilir bir şekilde yapılmasına olanak sağlayan bir sistem olarak biliniyor.

Bazı iddialara göre Cardano (ADA) sistemi, bilimsel verilere dayanan ve bilimsel bir felsefe akımından ilham alan, araştırma ve bilime öncelik tanıyan bir yaklaşımla geliştirilen ilk blok zinciri olma özelliği taşıyor. Cardano’nun ilkleri bitmiyor. Cardano aynı zamanda Haskell programla dili ile hazırlanmış olan ilk blok zinciri sistemi olma özelliğini de taşıyor.

Cardano, daha önce güvenli ve ölçeklenebilir veri transferi sağlayan tüm protokollerden çok daha gelişmiş bir transferi protokolü ve akıllı sözleşmeye yarayan platformu oluşturmayı hedefliyor. Cardano nun geliştirme ekibi blok zincirini en iyi hale getirebilmek için, dünyanın dört bir yanından kolektif bir şekilde çalışan en iyi mühendislerden oluşuyor. Bu anlamda bünyesinde çalışan uzman kişilere bakıldığında, Cardano protokollerinin piyasadaki en ince detayları içeren ve en akademik şekilde hazırlanmış olan, ticari yazılım standartlarına sahip, ölçeklenebilir, güvenli ve hızlı blok zinciri yazılım sistemine sahip olduğu söyleniyor.

Cardano (ADA) Kurucusu Kimdir?

Etehereum ve Ethereum Classic kurucuları arasında yer alan ve hatta başka bazı büyük kripto para projesinden de aşina olabileceğimiz Charles Hoskinson, Cardano (ADA) projesinin de kurucusu olarak bilinmektedir. Arkasındaki güçlü kişileri gördükten sonra cardano ada coin fiyat tahminleri ve coin yorum konusunda değerlendirmeleri yapmak çok daha kolay olacaktır.

Cardano (ADA) Teknik Analizi

ADA Coin fiyatı yazının hazırlandığı tarih olan 23.01.2022 itibariyle 1.14$ civarlarında seyretmektedir. Cardano fiyatları zaman içerisinde değişkenlik gösterebilir. Yatırımcılarına son 24 saat içerisinde %11,81 kâr kazandıran ada fiyatları yükselişe devam ediyor. ADA Coin piyasa değeri 38.274.781.649 $ olarak söylenebilir. (CoinMarketCap) Sitede yer alan bilgiler incelendiğinde 2022 yılında Cardano (ADA) coini birçok yerde yatırım tavsiyesi olarak görmek mümkün olabilir.

Cardano (ADA) Coin Madenciliği Yapılır mı?

Cardano (ADA) coin madenciliği diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi klasik yöntemler ile yapılmamaktadır. Bitcoin gibi para birimlerinde elektrik ve donanım gücüyle yapılan madencilik, ADA coin de yapılamıyor.

Cardano madenciliği, Proof Of Stake yöntemi ile yapılmaktadır. Yani madencilik için uygun olan cüzdanınıza bir miktar Cardano (ADA) coin atıyorsunuz ve belirli oranlarda ADA coin kazanabiliyorsunuz. Böylece sistem diğer madencilik türlerine göre çok daha pratik ve enerji gerektirmeyecek şekilde madencilik yapılmasına olanak sağlıyor.

Cardano (ADA) Nasıl Alınır?

ADA coin satın alabilmek için bu coini destekleyen herhangi bir kripto para birimi borsasından faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda uygun olan bir depolama cüzdanında da bu kripto para birimini saklayabilmeniz mümkündür.

Cardano (ADA) Coin Geleceği

Cardano (ADA) piyasada bulunan en demokratik şekilde yönetilen blok zinciri yapıları arasında yer almaktadır. Bu yüzden proje zaman içerisinde evrik geçirerek gelişme özelliğine sahip olabilmektedir. Proje aynı zamanda kendi kendini fonlayabilecek hazine sistemiyle de süreklilik elde etme özelliğine sahip olan projeler arasında yer almaktadır.

Ada coin geleceği konusunda HepKredi’nin yayınladığı rakamlara mutlaka göz atın. Blok zinciri üzerinde bulunan her kullanıcının isteği olan gizlilik konusunu, sağlıklı bir şekilde yönetim özelliği ile birleştirebilen Cardano, bu sistem ile denetimli bilgi işlem özelliğini kullanarak yeni finansal katılımlara yol açabileceğine inanıyor.

Cardano (ADA) kendini yöneten ve mülkiyet sahibi olan üç büyük kurum tarafından desteklenmektedir. İsviçre merkezli olan Cardano, kendine özgü geliştirme haritasında 5 döneme ayrılıyor. Bu dönemlerin her biri kendi aralarında gelişimlerini sürdürmeye devam ediyorlar.

ADA Coin geleceği 2022 hakkında söylenebilecek bir söz varsa, o da kripto paranın kendi gelişim sürecini başarılı bir şekilde yönettiği ve bu durumun da ilerleyen süreçlerde devam edebileceği yorumu olacaktır. Birçok kripto para yorum ve analist kaynak incelendiğinde ADA coinin geleceği hakkında her zaman olumlu yorumlar görmek mümkündür.

Kaynak: https://www.hepkredi.com/ada-coin-gelecegi-2021-2022-cardano-yorumlar/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu