Haberler

Çocuğu olanlara devlet 50 bin lira kredi desteği veriyor! Yüzde sıfır faizli

Covid-19 pandemi salgını ve ülkemizde ki enflasyon oranları yükseldiği için bir çok vatandaşlarımızın ekonomik olarak alım gücü her geçen gün zayıflamakta. Türkiye vatandaşları artık ekonomik olarak kredi destekleri ile ayakta durabilmekte. Kamu bankaları olan, Ziraat bankası, Halkbank, Vakıfbank, gibi kamu bankaları çocuğu olan ailelere 50.000 TL kredi desteği sağlamakta. Bu kredi desteğinden nasıl faydalanır ve merak ettiğiniz soruları sizin için sondakika7.com olarak araştırdık..

Halkbank, Ziraat bankası ve Vakıfbank 50 Bin TL kredi şartları nelerdir? Nereden başvuru yapmak gerekiyor? Kimler bu krediden faydalanabilir? İşte, habere ilişkin merak ettiğiniz tüm bu detaylar burada!

5f043b3c55427f1a504fcda3.jpg

Kamu bankaları dev bir kampanya başlattı. Çocukları 18 yaşından küçük olan ailelere özel ihtiyaç kredisi seçenekleri sunuyorlar. Acil nakite ihtiyacı olanlar, özellikle pandemi döneminde zorluk çekenler hemen bu krediye başvuruda bulunabilirler. Kredinin şartları ise en çok araştırılan konu olarak dikkat çekiyor.  Halkbank, Ziraat bankası ve Vakıfbank 50 Bin TL kredi şartları nelerdir? Nereden başvuru yapmak gerekiyor? Kimler bu krediden faydalanabilir? İşte, habere ilişkin merak ettiğiniz tüm bu detaylar burada!

50 Bin TL kredinin başvuru şartları nelerdir?

Pandemi sürecinde aileler, esnaflar ve herkes ne yazık ki ekonomik anlamda son derece olumsuz etkilendir. Can kaybı ve vaka sayılarının yanı sıra yaşanan bu ekonomik sorunlar için kamu bankalarından destek elbette ki gecikmedi.  Çeşitli faizsiz ve ertelemeli kredi seçenekleri sunulara, kısmi ekonomik giderlerin karşılanması hedeflendir. Bu kez yine kamu bankaları olan Halkbank, Ziraat bankası ve Vakıfbank tarafından 18 yaşından küçük çocukları olan tüm ailelere yönelik 50 Bin TL üst limitli ihtiyaç kredisi paketi sunuldu. Krediden faydalanmak için şu şartları taşımanız gerekiyor;

1200x800.jpg

  • 18 yaşından küçük çocuklarınızın olması gerekiyor
  • Bankalara borcunuz varsa bunların düzenli ödenmesi gerekiyor
  • Kredi notunuzun düşük olmaması gerekiyor

Tüm bu şartları taşıyan vatandaşlar krediye başvurabilirler. İster internet şubelerinden isterseniz de direk banka şubelerinden başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

50 Bin TL kredinin faiz ve vade detayları

Sunulan bu kredi seçeneği için en çok merak edilen konu ise vade seçenekleri ve akabinde faiz oranları oldu. Bu noktada genel itibariyle kredinin vade seçeneklerinin uzun olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Krediye ait faiz oranları ise tercih edilen vade ayına bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Buna göre;

  • 12 ay vade için %0 faiz uygulanacak
  • 24 ay vade için %0,48 faiz uygulanacak
  • 36 ay vade için %0,56 faiz uygulanacak

Başvuru son tarihleri henüz resmi olarak açıklanmadı. Ancak kredinin başvurusu için e-devlet üzerinden işlem yapabilirsiniz. Krediye başvuracak kişinin e-devlet şifresi ile sisteme girip başvuru yapması gerekiyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu