Altın, Dolar, Euro kaç tl oldu? Güne yeni rekorlar ile başladı döviz ve altın işte güncel fiyatlar

Dolar / TL; ABD enflasyon verilerinin hemen ardından doların daha kuvvetli bir hale gelmesi, gelişen para piyasalarının üzerindeki baskısını yeniden tazeledi. Türk lirası son iki günlük dönemde dolar karşısında tam %1,4 değer kaybetmesi dikkatleri çekti. Altın, Dolar, Euro kaç tl oldu?

Haberler 11.11.2021, 10:07 11.11.2021, 10:09
Altın, Dolar, Euro kaç tl oldu? Güne yeni rekorlar ile başladı döviz ve altın işte güncel fiyatlar

Son haftalarda hızla yukarı yönlü hareketlerine devam eden dolar – Euro kaç TL? 11 Kasım 2021 tarihinde de yukarı yönlü hareketlerine devam eden dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalar arası piyasadaki son durum belli oldu.

Dolar / TL; ABD enflasyon verilerinin hemen ardından doların daha kuvvetli bir hale gelmesi, gelişen para piyasalarının üzerindeki baskısını yeniden tazeledi. Türk lirası son iki günlük dönemde dolar karşısında tam %1,4 değer kaybetmesi dikkatleri çekti.

10 Kasım Çarşamba günü Dolar / TL; ABD enflasyon verilerinin hemen ardından 9,8757’ye kadar çıktı. Bugün kendi rekorunu yeniden kırarak 9,92 TL seviyelerine kadar artış gösterdi.

Güncel Döviz Fiyatları

Euro / TL kuru gün içerisinde 11,34 TL ile işlem görüyor.

ABD kapsamında tüketici ekim ayına ait 0,9 ile beklentilerin artmasına neden oldu. Yıllık bazlarda yapılan incelemelerde bazlardaki değişim yüzde 6,2 beklentilerinin üzerine kadar yükseldi. Enflasyon FED’in para politikaları üzerinde sıkılaştırma beklentilerinin artmasını beraberinde getirdi.

Dolar ve Euro Yeni Zirvesini Test Etti…

Yatırımcılar son zamanlarda FED’in son durumu karşısında faiz oranlarını Avrupa ile Japonya merkez bankalarından daha erken artma ihtimalleri olmasını ön görüyor. Bu beklentiye paralel olarak dolar, sterlin ile Euro karşısında 2021 yılının yeni zirveleri test edildi.

Dolar endeksi haziran ayından bu yana kadar görülmemiş olan 94.905 ile dün kayıp etmiş olduğu zirvenin hala altında devam etti.

Altın Fiyatları

Piyasaların hareketlenmesi ile dolar da yeni rekorun gelmesinden sonra altında yerinde durmadı gram altın 590 TL seviyelerine kadar yükseldi. İşte güncel altın fiyatları

Yorumlar (0)