Bakanlık Twitter üzerinden duyurdu! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor.. E-Devlet üzerinden yapılacak..

Çalışanları ilgilendiriyor! e-Devlet üzerinden yapılabilecek. Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor. e-Devlet üzerinden yapılabilecek. İçişleri Bakanlığı, çalışma izni belgesinin e-Devlet üzerinden alınabilmesi için başvuru ekranının açıldığını bildirdi.

Haberler 30.04.2021, 08:55 30.04.2021, 08:56
Bakanlık Twitter üzerinden duyurdu! Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor.. E-Devlet üzerinden yapılacak..

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, çalışma izni  belgesinin e-Devlet üzerinden alınabilmesi için bütün hazırlıkların tamamlandığı  belirtildi.

Buna ilişkin başvuru ekranının e-Devlet'te açıldığı bildirilen  açıklamada, tam kapanma döneminde muafiyet kapsamında bulunan iş yerlerinde  çalışanların e-Devlet sisteminde yaşanılan yoğunluk nedeniyle endişe ve acele  etmelerine gerek olmadığı vurgulandı.

Tam kapanma sürecinde muafiyet kapsamında bulunan iş yerlerince  düzenlenen mevcut görev belgelerinin 2 Mayıs Pazar günü saat 24.00'e kadar  geçerli olduğu belirtilen açıklamada, ayrıca e-başvuru sistemine erişim güçlüğü  yaşanması halinde ilgili formun manuel olarak doldurulup çalışan ve iş yeri/firma  yetkilisi tarafından imzalanarak görev belgesinin kullanılabileceği kaydedildi.

Açıklamada, "Kimsenin mağduriyet yaşamaması ve muafiyetlerin kötüye  kullanılmaması için her türlü tedbirimizi aldık." ifadesi kullanıldı.

Yorumlar (0)