Kobilere Büyük Müjde Geldi.! Kısıtlama kobilere yaradı! 1 Milyon liraya kadar hibe destek

Yasakların gelmesiyle birlikte vatandaşlarda devlet tarafından ne gibi destekler olacak neler yapılacak gibi birçok soru oluşmaya başladı. Yapıla açıklamalar ile birlikte vatandaşlara oldukça kapsamlı bir takım yeniliklerin sunulacağı görülüyor. Kobilere yapılacak olan 1 milyon TL yardımın olacağı şimdiden tüm esnaflarda oldukça büyük bir heyecana yol açmış durumdadır.

Haberler 14.04.2021, 22:00
Kobilere Büyük Müjde Geldi.! Kısıtlama kobilere yaradı! 1 Milyon liraya kadar hibe destek

Yasakların gelmesiyle birlikte vatandaşlarda devlet tarafından ne gibi destekler olacak neler yapılacak gibi birçok soru oluşmaya başladı. Yapıla açıklamalar ile birlikte vatandaşlara oldukça kapsamlı bir takım yeniliklerin sunulacağı görülüyor. Kobilere yapılacak olan 1 milyon TL yardımın olacağı şimdiden tüm esnaflarda oldukça büyük bir heyecana yol açmış durumdadır.

Gelişim destek programı ile birlikte kobilere sağlanacak olan yardımların çapının oldukça büyük olacağı ve şartların birçok kobi tarafından sağlanacak şekilde hazırlanmakta olduğu bakan tarafından bizzat duyuruldu. Mustafa Varank kobiere olan destekleri uzmanlık alanlarına göre artırdıklarını belirtti.

17 Mayıs Son Başvuru

Bakan Varank tarafından yapılan açıklama çerçevesinde 17 Mayısa kadar başvuruların devam edeceği ve kısa bir süre içerisinde değerlendirmenin yapılmasıyla birlikte neticenin kobilere belirtileceğini söyledi. Kobilere bundan önce sunulmuş olan 90 bin TL olan personel yardımının 300 bin TL olarak belirlendiğini söyleyen bakan bunun yanı sıra ayrıca yazılım desteği olarak bilinmekte olan yardımın da 100 bin TL den 300 bin TL ye yükseltildiğini belirtti.

Bugüne kadar sunulan yardımların 71,5 milyon olarak verildiğini söyleyen bakan bunun iki katına çıkarıldığını belirtti. Bundan önceki zamanlarda onay sürecinin uzun sürdüğü bildiklerini belirten bakan bundan sonraki desteklerde hızlı bir şekilde netice alınacak şekilde başvuruların değerlendirileceğinin bilgisini de ayrıca verdi.

Yorumlar (0)