Kızılay muhtaç ailelere Ramazan yardımı 500 TL yapıyor..! Hemen başvurun

İhtiyaç sahibi ailelerin imdadına Türk Kızılayı yetişiyor. Kızılay pandeminin açtığı yaraları sarmak için kolları sıvadı. Ramazan amacıyla hane başı 500 TL nakit para yardımında bulunuyor. Ramazan ayı boyunca parça parça ödenmesi planan yardım tutarı ihtiyaç sahibi ailelere ulaşacak. 206 bin aileye yardım götürülmesi planlanıyor.

Sosyal Yardımlar 04.05.2021, 19:42 04.05.2021, 19:44
Kızılay muhtaç ailelere Ramazan yardımı 500 TL yapıyor..! Hemen başvurun

İhtiyaç sahibi ailelerin imdadına Türk Kızılayı yetişiyor. Kızılay pandeminin açtığı yaraları sarmak için kolları sıvadı. Ramazan amacıyla hane başı 500 TL nakit para yardımında bulunuyor. Ramazan ayı boyunca parça parça ödenmesi planan yardım tutarı ihtiyaç sahibi ailelere ulaşacak. 206 bin aileye yardım götürülmesi planlanıyor.

Kızılayın yardım için başvuru kabul edip etmediği de cebi kan ağlayan vatandaş için merak konusu oldu. Bir süre konuşulan yardım başvurusu konusu açıklığa kavuştu. Kızılay yetkilisi şöyle konuştu: "Ramazan yardımlarımız kapsamında daha önce devletin ilgili kurumlarıyla gerçekleştirilen istişareler sonucu Türkiye genelinde belirlenen ihtiyaç sahibi 206 bin aileye hane başı 500 TL yardım yapılması kararlaştırılmıştır. Ailelere yapılacak nakit desteği Ramazan ayı boyunca peyderpey ödenmektedir. Aileler daha önce belirlendiği için şu anda bir başvuru alınamamaktadır. Ancak şube ve temsilciliklerimiz aracılığıyla illerimizde gıda, giyim vb. alanlarda 'ayni' yardımlarımız devam etmektedir."

Yorumlar (1)
Süleyman demirel 6 ay önce
Bende türkiyede yaşiyurum devlet kapı her kesemi yuksa vililik te çlişami yardım ediyursun